اسپکترومتر رامان دستی

شیوع داروهای تقلبی و غیر استاندارد یکی از مشکلات حاد و در حال رشد جهان می باشد. با توجه به ضرورت آزمایش مواد اولیه ورودی به انبار کارخانجات داروسازی و اطمینان از کیفیت آن ها، متخصصین کنترل کیفی همواره به دنبال راهکاری بوده اند که به راحتی و بدون نیاز به نمونه برداری و حمل تعداد زیادی نمونه به محل آزمایشگاه، از کیفیت مواد اولیه خود اطمینان حاصل نمایند.

دستگاه پرتابل اسپکترومتر رامان مدل  NanoRam ساخت کمپانی  BWTek می تواند در شناسایی و حذف مواد تقلبی و یا با کیفیت پایین کمک کرده و از حقوق و سلامت بیمار و همچنین حقوق سازندگان مواد اولیه واقعی و استاندارد حمایت نماید.

حتی افراد غیر حرفه ای نیز می توانند با این دستگاه آزمایشات قابل اعتماد و تکرار پذیری انجام دهند. وزن بسیار کم این دستگاه که حدود kg 1/5 است و همچنین سرعت آنالیز بسیار بالا که در حد چند ثانیه است از آن یک دستگاه ایده آل برای استفاده در محیط های خارج از آزمایشگاه ساخته است. همانگونه که در تصویر مشاهده می فرمایید، این دستگاه حتی می تواند از روی پوشش شفاف داروها نیز آنها را شناسایی نماید.

اسپکترومتر رامان دستیبا این دستگاه می توان تمام مواد مورد استفاده در صنعت داروسازی نظیر مواد اولیه (API) پر کننده ها (Fillers) رنگ ها (Dyes) و پوشش ها (Coatings) را شناسایی کرد. از آنجایی که هر ماده یک طیف منحصر به فرد (Unique) دارد کوچکترین انحراف از فرمولاسیون اصلی هر ماده موجب تغییر در این طیف می گردد و از این طریق مواد تقلبی یا غیر استاندارد سریعاً شناسایی می گردند. این دستگاه هم اکنون در تمام سازمان های تنظیم مقررات دارویی (regulatory Agencis) در آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا و همچنین در ۹ کارخانه بزرگ از بین ۱۰ شرکت بزرگ داروسازی جهان استفاده می گردد.

شرکت تجهیزات آزمایشگاهی مبناطیف
تلفن: ۸- ۲۲۰۲۴۳۲۷ و ۲- ۲۶۲۰۳۰۶۱
www.mabnateyf.com

انتشار و کپی تمام یا بخشی از مطالب این نشریه تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال پاسخ

Please enter your comment!
Please enter your name here